Šunų vakcinacijos (skiepai šunims)

Galima psirinkti dvi šunų vakcinavimo schemas:

1) skiepijama tris kartus - 6 savaičių,9 savaičių ir 12 savaičių šuniukus. Skiepijama Nobivac vakcina. Pirmojo skiepo kaina 15 eurų, antrojo ir trečiojo - 18 eurų.

2) skiepijama du kartus - 8 savaičių ir 12 savaičių šuniukus. Skiepijama Canigen ir Vanguard vakcinomis, kurių kaina 16 eurų.

Skiepijant nuo 6 savaičių greičiau įgyjamas imunitetas.

Skiepai šunims

Jei įsigijote šuniuką, reikės pasirūpinti ir jo sveikata ateityje. Nuo pačių sunkiausių ir labiausiai paplitusių šunų ligų saugo skiepai. Skiepai šunims yra būtini, nes šuo kiekvieną dieną kelis kartus vedamas į lauką, ten bendrauja su kitais šunimis, todėl ir rizika susirgti didėja.

Lietuvoje šunys skiepijami polivalentine vakcina nuo šunų maro, parvovirusinio enterito, adenovirusinio hepatito, leptospirozės, paragripo ir pasiutligės.

Maži šuniukai gali būti skiepijami dvejopai: jei šuniukas skiepijamas 2 ir 3 mėnesių, pakartotinio skiepo nereikės, kol jam nesueis metai ir 3 mėnesiai. Kita vertus, jei šuniukas skiepijamas anksčiau skiepai turi pirmiausiai nugalėti natūralų, iš mamos gautą, šuniuko imunitetą, kad imtų veikti, todėl šuniuką reikės skiepyti kelis kartus - pirmą kartą 6-8 sav., antrą kartą 9-10 sav. ir trečią kartą 12 sav. Nuo pasiutligės šuniuką galima skiepyti nuo 12 sav. amžiaus. Žinoma, sveikiau yra skiepyti vieną kartą, tačiau jei norite šuniuką kuo anksčiau (iki 3 mėn) pradėti vedžioti lauke kur vedžiojami ir kiti šunys, geriau šuniuką skiepyti anksčiau ir tris kartus.

Likus apie 10 dienų iki skiepijimo būtina šuniukui sugirdyti vaistus nuo kirminų. Jei paaiškėtų, kad šuniukas turėjo kirminų, jo skiepyti negalima, o reikėtų dar kartą sugirdyti vaistus nuo kirminų ir tik dar po 10 dienų skiepyti.

Skiepyti galima tik sveiką, nesergantį gyvūną. Šunims po operacijų, ligos skiepus taip pat reikėtų atidėti vėlesniam laikui.

Šuniuką į lauką galima išleisti tik paskiepijus antrą kartą.